قوانین و مقررات استفاده از خدمات تالار گفتگوی آی ویوید

نمایه کاربر
Khoramyar
پست: 133
تاریخ عضویت: شنبه فوریه 09, 2013 4:22 pm
تماس:

قوانین و مقررات استفاده از خدمات تالار گفتگوی آی ویوید

پستتوسط Khoramyar » شنبه فوریه 23, 2013 4:45 pm

forum.Aivivid.com/ir

قوانین و مقررات استفاده از خدمات تالار گفتگوی آی ویوید

نگارش اول، اول اسفندماه ماه ۱۳۹۱ شمسی

۱. معرفی
۱.۱. تالار گفتگوی آی ویوید یک سایت تخصصی درباره‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات و مسایل مرتبط با آن است که تحت قوانین جاری پادشاهی سوئد و اتحادیه اروپا فعالیت می‌کند. تالار گفتگوی آی ویوید ‌مانند هر نشریه‌ی الکترونیکی و یا کاغذی قانونی در پادشاهی سوئد تمام قوانین مکتوب و یا عرفی جامعه‌ی پادشاهی سوئد و اتحادیه اروپا را محترم می‌شمارد و خود را موظف به پیروی از آنها می‌داند. تالار گفتگوی آی ویوید ‌مانند هر نشریه تخصصی به طور خاص فقط به علم و هنر فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌پردازد و تنها هدف و خاستگاه این سایت ارایه اخبار، ارتباط کاربران و ارایه و ساماندهی مقالات تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات برای مخاطبین فارسی زبان در سراسر دنیا است.
۲. تعاریف
۱.۲. «تالار گفتگوی آی ویوید» به تمامی اطلاعاتی که امکان استفاده از آنها برای هر کاربری از طریق پروتکل HTTP و آدرس forum.Aivivid.com/ir و یا هر زیر دامنه‌ی دیگری از این سایت وجود دارد اطلاق می‌شود.
۲.۲. هر فردی که به هر شیوه‌ی ممکن مطالب تالار گفتگوی آی ویوید را مرور می‌کند و یا به هر نحو دیگری از آن استفاده می‌نماید از این‌پس «مخاطب» نامیده‌ خواهدشد.
۳.۲. هر متن، نوشته، امضا، تصویر و یا صوت که در تالار گفتگوی آی ویوید در دسترس باشد از این پس «مطلب» نامیده‌خواهد شد، اگر دسترسی به این مطلب بدون نیاز به ورود به تالار گفتگوی آی ویوید امکان‌پذیر باشد این مطلب یک «مطلب عمومی» خواهد بود، در غیر اینصورت با نام «مطلب محدود» از آن یادخواهد شد.
۴.۲. هر فردی که به هر شیوه‌ای مطلبی عمومی و یا محدود روی تالار گفتگوی آی ویوید ارسال کند از این پس «مولف» خوانده خواهد شد.
۵.۲. ارسال هر مطلبی، اعم از عمومی و یا محدود روی تالار گفتگوی آی ویوید توسط هر مولفی «نشر» خوانده خواهد شد.
۶.۲. هر مطلبی، اعم از عمومی و یا محدود که نشر آن در تالار گفتگوی آی ویوید بنا به قوانین جاری پادشاهی سوئد و اتحادیه اروپا و همچنین عرف نشریات الکترونیک و کاغذی که به صورت قانونی در پادشاهی سوئد و اتحادیه اروپا چاپ می‌شوند اشکالی نداشته باشداز این پس «مطلب مناسب» خوانده می‌شود. بدیهی است «مطلب نامناسب» هر مطلبی است که خلاف شرایط این بند منتشر شده باشد.
۷.۲. هر مطلبی، اعم از عمومی و یا محدود که به هر یک از مسایل تکنیکی، علمی، فنی و یا نمایشیِ فناوری اطلاعات و ارتباطات بپردازد از این پس «مطلب تخصصی» خوانده خواهدشد. بدیهی است «مطلب غیر تخصصی» هر مطلبی است که خلاف شرایط این بند منتشر شده باشد.
۸.۲. بنا به تعاریف دو بند بالا «مطلب تخصصی مناسب» مطلبی است که علاوه بر سازگاری با عرف و قوانین رایج کشور فقط مرتبط به مبحث فناوری اطلاعات و ارتباطات باشد.
۹.۲. از این پس از گردانندگان تالار گفتگوی آی ویوید که به سیستم مدیریت سایت دسترسی دارند با عناوین «مدیران تالار گفتگوی آی ویوید» و یا «هماهنگ‌کنندگان» تالار گفتگوی آی ویوید یاد خواهد شد.
۳. هدف
۱.۳. هدف تالار گفتگوی آی ویوید انتشار «مطالب تخصصی مناسب» بنا به تعاریف ارایه‌شده در بالا با استفاده از امکانات مدرن برای ایجاد حداکثر تعامل بین مخاطبین و مولفین است.
۴. قوانین نشر
۱.۴. مالکیت معنوی هر مطلبی که توسط هر یک از مولفین در تالار گفتگوی آی ویوید منتشر شده‌باشد متعلق به مولف آن مطلب است و تالار گفتگوی آی ویوید مالکیت معنوی پدیدآورنده و یا مولف مطلب را همواره به رسمیت می‌شناسد و شرایطی فنی فراهم می‌آورد که مالک معنوی مطلب همواره بدون هیچ ابهامی قابل تشخیص باشد، از طرفی با نشر هر مطلبی در تالار گفتگوی آی ویوید توسط مولف، مولف به صورت خودکار حق نشر غیر انحصاری آن مطلب را به تالار گفتگوی آی ویوید می‌دهد و ارایه امکانات حذف و یا ویرایش بعدی مطلب مولف در اختیار تالار گفتگوی آی ویوید خواهد بود، همچنین تالار گفتگوی آی ویوید در نشر، عدم نشر و یا ویرایش تمامی مطالب آزاداست.
۲.۴. اگر مولفی مطلبی را از منبع دیگری به تالار گفتگوی آی ویوید منتقل می‌کند که خود مالکیت معنوی آن مطلب را ندارد، موظف است پس از حصول اطمینان از قانونی بودن ارایه مطلب از آن منبع دیگر؛ با ذکر کامل نام و مشخصات منبع به گونه‌ای که مالک ویا منبع اصلی مطلب بدون هیچ شبهه‌‌ای مشخص باشد، مطلب را به تالار گفتگوی آی ویوید منتقل کند، بدیهی است مالکیت معنوی اثر همچنان متعلق به مولف و یا منبع اصلی بوده و از این بابت هیچ حقی به مولفی که مطلب را در تالار گفتگوی آی ویوید منتشر کرده تعلق نمی‌گیرد، از طرف دیگر در صورتی که مولفی مطلبی را بدون کسب اجازه منبع و یا مولف اصلی و یا خلاف قوانین حفط حقوق پدیدآورنده آن مطلب در تالار گفتگوی آی ویوید منتشر کند تمامی مسوولیتهای احتمالی ناشی از این امر فقط متوجه مولفی که مطلب را در تالار گفتگوی آی ویوید منتشر کرده خواهد بود.
۳.۴. تالار گفتگوی آی ویوید در انتخاب مطالب و یا شیوه‌ی انتشار آنها آزاد است ولی به طور عام با استفاده از شیوه‌‌نامه‌ی انتشار مطالب که در ۷ بند زیرین ارایه شده‌است اقدام به انتشار مطالب می‌کند.
۱.۳.۴. در تالار گفتگوی آی ویوید انتشار مطلب نامناسب چه به صورت عمومی و چه محدود به‌هیچ وجه مجاز نیست. با توجه به ماهیت بعضی از بخشهای تالار گفتگوی آی ویوید، مطالب بلافاصله پس از ارسال توسط مولف روی سایت منتشر خواهند شد، تالار گفتگوی آی ویوید با استفاده از تمهیدات فنی شرایط را به‌گونه‌ای فراهم‌آورده تا انتشار بلافاصله مطالب فقط توسط کاربرانی که پیش‌تر با پرکردن فرم عضویت مشترک سایت شده‌اند امکانپذیر باشد. کاربران موظفند فقط مطالبی ارسال کنند که سازگار با تعریف «مطلب مناسب» در همین متن باشد و در غیر اینصورت تمامی پی‌آمدهای احتمالیِ قانونی نشر مطلب نامناسب متوجه مولف خاطی خواهد بود؛ علاوه بر آنچه ذکر شد مدیران و هماهنگ‌کننده‌های تالار گفتگوی آی ویوید به طور متناوب مطالب ارسالی را بررسی کرده و در صورتی که مطلبی را نامناسب تشخیص دهند آن را حذف خواهند کرد و به طور معمول و در صورت امکانپذیر بودن و صلاحدید مدیر و یا هماهنگ‌کننده‌ی حذف، به مولف خاطی علت حذف مطلب اعلام خواهدشد. بنا به شرایط ذکر شده در این متن، دسترسی مولف خاطی ممکن است برای مدت محدود و یا به‌طور دایمی قطع شود. بدیهی است تشخیص نامناسب بودن یک مطلب فقط بر عهده‌ی مدیران و هماهنگ‌کنندگان سایت است و امکان اعتراض به این تشخیص وجود ندارد.
۲.۳.۴. تالار گفتگوی آی ویوید مطالب را با ترتیب و نظمی منتشر می‌کند که امکان حداکثر استفاده از مطالب برای همه‌ی کاربران فراهم باشد. مولفین می‌بایست پیش از نشر هر مطلبی با توجه به ساختار تالار گفتگوی آی ویوید و مطالب موجود بهترین و صحیح‌ترین دسته‌بندی، ساختار و یا محل را برای نشر مطلب خود انتخاب کنند. مدیران و هماهنگ‌کننده‌های تالار گفتگوی آی ویوید امکان جابجایی و تغییر دسته‌بندی، ساختار و یا محل هر یک از مطالب سایت را در هر زمان و بنا به صلاحدید خود و با توجه به رویه‌ی تالار گفتگوی آی ویوید دارند. در صورتی که مولفی به طور مداوم مطلبی را در دسته‌بندی، ساختار و یا محل غیرصحیح ارسال کند و یا مطلبی که به خودی خود مطلب مناسب شناخته می‌شود را به گونه‌ای ارسال کند که مطلب تبدیل به نامناسب شود ممکن است دسترسی وی برای مدت محدود و یا به‌طور دایمی قطع شود.
۳.۳.۴. همانگونه که پیش‌تر ذکر شد هدف تالار گفتگوی آی ویوید انتشار «مطالب تخصصی مناسب» است. به همین دلیل ممکن است بسیاری از مطالب که بنا به تعریف «مطلب مناسب» انتشار باشند توسط مدیران و یا هماهنگ‌کنندگان سایت حذف شوند. ساختار تالار گفتگوی آی ویوید نیز به‌گونه‌ای طراحی شده که «مطالب غیر تخصصی» کمترین جا را در آن دارند. بدیهی است مولفین سایت می‌بایست در حد امکان و جز در موارد ضروری از ارسال مطالب غیر تخصصی پرهیز کنند.
۴.۳.۴. نشر تبلیغات توسط مولفین در تالار گفتگوی آی ویوید ممنوع است و با هرگونه مطلبی که حاوی تبلیغات مستقیم و یا غیرمستقیم برای اهداف تجاری و یا غیر تجاری محصولات، افراد، شرکتها، سازمانها و یا موسسات داخلی و یا خارجی باشد و یا برعکس برای محصولات، افراد، شرکتها، سازمانها و یا موسسات داخلی و یا خارجی بدون توضیحات فنی و یا علمی تبلیغات منفی کند به‌مانند مطلب نامناسب برخورد خواهد شد و علاوه بر حذف مطلب، ممکن است دسترسی مولف برای مدت محدود و یا به‌صورت دایمی قطع شود. بدیهی است تشخیص تبلیغاتی بودن یک مطلب فقط بر عهده‌ی مدیران و هماهنگ‌کنندگان سایت است و به‌مانند دیگر مطالبی که نامناسب تشخیص داده‌شده‌اند امکان اعتراض به آنها وجود ندارد.
۵.۳.۴. نشر مطالب تکراری در تالار گفتگوی آی ویوید ممنوع است و مولفین موظف به انجام جستجو در سایت و حصول اطمینان از تکراری نبودن مطالب خود دارند، بدیهی است در صورت نشر مطالب تکراری این مطالب توسط مدیران و یا هماهنگ‌کنندگان تالار گفتگوی آی ویوید حذف خواهندشد و یا به مطالب قبلی اضافه می‌شوند.
۶.۳.۴. علاوه بر انتخاب دسته‌بندی، ساختار و یا محل مناسب برای نشر هر مطلب، مولفین موظف به انتخاب نام مناسب برای تمامی مطالب ارسالی (از جمله ولی غیر محدودبه تصاویر ارسالی و یا متون ارسال شده در تالار گفتگو) می‌باشند و می‌بایست از استفاده از نام‌های نامرتبط، کلی و یا بدون معنی و یا نام‌هایی که جستجوی آینده را پیچیده خواهند کرد پرهیز کنند. مدیران و هماهنگ‌کنندگان مجاز به حذف و یا در صورت صلاحدید تغییر نام این‌گونه مطالب هستند.
۷.۳.۴. در بعضی از قسمت‌های تالار گفتگوی آی ویوید امکان ارتباط خصوصی و ارسال شخصی مطالب برای دیگر کاربران وجود دارد، با توجه به آن‌چه پیش‌تر آورده شد، هدف تالار گفتگوی آی ویوید ارایه‌ی یک بستر تخصصی در زمینه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات است و درنتیجه استفاده از خدمات نام‌برده‌شده فقط برای مسایل تخصصی مربوط با فناوری اطلاعات و ارتباطات مجاز است و استفاده از آن برای هرگونه بحث و تبادل‌نظر غیر مرتبط با مسایل تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات غیرمجاز می‌باشد. در صورت شکایت هر یک از طرفین ارتباط خصوصی در رابطه با غیر مرتبط بودن بحث و یا توهین‌آمیز بودن لحن طرف مقابل و یا ارسال مطالبی که بنا به تعریف این سند غیرتخصصی هستند، مدیران و هماهنگ‌کنندگان سایت امکان بررسی موضوع و برخورد با شخص خاطی را با ارسال اخطار، قطع موقتی یا قطع دایمی دسترسی دارند.
۴.۴. تمامی مسوولیتهای حقوقی (اعم از جزایی یا مدنی) نشر مطالب توسط مولفین بر عهده مولفین می‌باشد.
۵.۴. تمامی مولفین موظف هستند اطلاعات شخصی خود را در فرمهای مرتبط با ثبت‌نام و عضویت برای ارسال مطلب به طور کامل و صحیح وارد کنند و در صورت ایجاد تغییر در هر یک از اطلاعات واردشده در اسرع وقت آنها را تصحیح کنند. در صورتی که مدیریت و یا هماهنگ‌کننده‌های سایت به هر نحوی از عدم صحت این اطلاعات آگاه شوند دسترسی مولف به سایت بدون هیچ اطلاع قبلی، مسدود خواهد شد.
۶.۴. همانطور که پیشتر ذکر شد، تمامی آنچه توسط مولف ارسال می‌شود به عنوان مطلب ارسالی تلقی شده و مولف موظف است از مناسب بودن آنها اطمینان حاصل کند، نمونه‌هایی از این موارد عبارت‌اند از: امضای مولف، تصاویر ارسالی، تصویر Avatar و نظرات‌ارسالی توسط مولف و یا تمامی قسمتهای هر یک از مطالب سایت که کنترل آنها در اختیار مولف است. در صورتی که قسمتی از یک مطلب نامناسب تشخیص داده شود بنا به آنچه پیشتر گفته شد مطلب حذف شده و امکان مسدود شدن موقت و یا دایمی دسترسی مولف وجود دارد.
۷.۴. تالار گفتگوی آی ویوید تمام تلاش خود را برای ارایه حداکثر امکانات برای نشر مطالب تخصصی مناسب به مولفین می‌کند. بدیهی است با توجه به محدودیت‌ها، سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌گیری‌های مدیران و هماهنگ‌کننده‌های سایت ممکن است امکانات فنی نشر برای همه مولفین و یا دسته‌ای از مولفین تغییر کند. این تغییرات ممکن است هر زمان و بدون اطلاع قبلی اعمال شوند.
۸.۴. تالار گفتگوی فارسی آی ویوید یک سایت اطلاع‌رسانی به زبان فارسی است و تمامی محتوای آن نیز به همین زبان به مخاطبان ارایه می‌شود. مولفین موظفند مطالب خود را فقط به زبان فارسی و به رسم الخط و انشای صحیح و رایج این زبان منتشر کنند. با هرگونه مطلبی که به زبانی غیر از زبان فارسی و یا الفبایی غیر از الفبای زبان فارسی و یا با انشایی به غیر از انشای رایج‌ زبان فارسی منتشر شود به‌مانند مطلب نامناسب برخورد خواهد شد. در صورتی که مطلبی تخصصی از منبعی به زبان دیگر نقل‌قول می‌شود، به‌تر آن است که ترجمه‌ی مطلب نیز همراه آن ارسال شود، در غیر این‌صورت لازم است تا به‌همراه مطلب غیر فارسی توضیحاتی پیرامون مطلب ارسالی به زبان فارسی در مطلب ارایه شود که به روشنی هدف از ارسال مطلب و محتوای کلی مطلب را توضیح دهد.
۹.۴. با تمامی مطالبی که از نظر مدیران تنش‌زا و یا توهین‌آمیز باشند، بدون توجه به تخصصی یا غیرتخصصی بودن آنها به‌مانند مطالب نامناسب برخورد خواهد شد و بنا به آنچه پیشتر گفته شد مطلب حذف شده و امکان مسدود شدن موقت و یا دایمی دسترسی مولف وجود دارد.
۱۰.۴. همانطور که پیشتر اشاره شد، هدف تالار گفتگوی آی ویوید ارایه مطالب تخصصی است و مخاطبان باید حداکثر تلاش خود را برای نشر مطالب تخصصی به‌کار گیرند و از ارسال مطالب غیرتخصصی پرهیز کنند. در همین راستا لازم است در صورت لزوم تشکر از مطلب منتشر شده‌ی یک مولف از راه‌کارهای مناسب ارسال تشکر که در سایت پیش‌بینی شده‌است استفاده کنند. به عنوان نمونه در تالارهای گفتگو کلیدی برای تشکر از هر یک از ارسالهای یک مولف وجود دارد، در تالار گفتگوی آی ویوید هم می‌توان با تایید نظر دیگران یا راه‌کارهای مشابه صحت یک نظر را تایید کرد.
۱۱.۴. با توجه به هدف تالار گفتگوی آی ویوید که پیش‌تر به آن اشاره شد، لازم است تا مطالب و نظرات مولفین در راستای اعتلای کار و یا دانش دیگر مخاطبین باشد، به همین منظور تاکید می‌شود تمامی نوشته‌ها، نظرات، عکسها و دیگر مطالب ارسالی به‌گونه‌ای باشد که در دسته‌بندی «مطلب تخصصی» قرار گیرد و مولفین می‌بایست از ارسال مطالب بیهوده پرهیز کنند.
۱۲.۴. همانگونه که پیش‌تر اشاره شد، ارسال اطلاعات مربوط به حق تالیف و منبع مطالب اجباری است، در عین حال بسیاری از مطالب حاوی اطلاعات جنبی مفیدی هستند که ارایه آنها با اینکه اجباری نیست ولی در افزایش کیفیت تخصصی مطلب موثر است. توصیه می‌شود مولفین حداکثر اطلاعات جنبی مطالب، اطلاعات جنبی و مراجع برای مطالعه‌ی بیشترِ مرتبط با مطالب متنی و یا مرجع مسایل تئوریک ارایه‌شده در نظرات و یا مسایلی از این دست را به همراه مطلب منتشر کنند.
۵. حل اختلاف
۱.۵. در صورت ناراضی‌بودن یک مولف از «غیر تخصصی» محسوب شدن مطلب ارسالی خود و یا تغییر دسته‌بندی، ساختار یا محل نشر مطلب ارسالی توسط مدیران یا هماهنگ‌کننده‌های تالار گفتگوی آی ویوید، مولف آن مطلب می‌تواند با ارسال پیام خصوصی به شناسه‌ی info [at] Aivivid.com و ارسال توضیحات شکایت خود را اعلام کند.
۲.۵. مدیران و هماهنگ‌کننده‌های تالار گفتگوی آی ویوید موظفند در مدت حداکثر ۱۰ روز کاری شکایت وارده را بررسی و در صورت صحیح بودن شکایت با اعمال تغییرات لازم نسبت به نشر مطلب اقدام نمایند. در صورتی که مدیران و یا هماهنگ‌کننده‌های تالار گفتگوی آی ویوید شکایت وارده را صحیح ندانند با ارسال توضیح مختصری به مولف شکایت را بسته شده اعلام می‌کنند.
۳.۵. با توجه به آنچه پیش‌تر نوشته‌شد فقط مولف مطلب حق شکایت در مورد مطلب ارسالی را دارد و فقط به شکایتهایی که در مورد «تخصصی» بودن مطالب و یا تغیر دسته‌بندی، ساختار یا محل نشر مطلب ارسال شده باشد ترتیب اثر داده خواهد شد. امکان بازنگری در مطالبی که نامناسب تشخیص داده‌شده اند وجود ندارد.
۶. اطلاعات شخصی
۱.۶. تالار گفتگوی آی ویوید تمام تلاش خود را برای حفظ اطلاعات شخصی مخاطبین می‌کند و جز با درخواست قانونی هریک از نهادها و سازمانهای امنیتی، انتظامی و قضایی پادشاهی سوئد و اتحادیه اروپا طبق قوانین و مقررات یا با اطلاع قبلی کاربر اطلاعات شخصی کاربران را در اختیار هیچ‌ سازمان، موسسه، شرکت و یا مجموعه‌ای قرار نخواهد داد.
۷. قطع دسترسی
۱.۷. تخطی کاربران از قوانین تالار گفتگوی آی ویوید بنا به صلاح‌دید مدیران و یا هماهنگ‌کنندگان تالار گفتگوی آی ویوید می‌تواند موجب ارسال اخطار کتبی، قطع موقت دسترسی و یا قطع دایمی دسترسی شود. به طور معمول بعد از یکبار ارسال اخطار به کاربر، در صورت مشاهده‌ی دوباره‌ی خطا دسترسی کاربر به طور موقت برای یک هفته قطع خواهد شد و در صورت تخطی مجدد از قوانین سایت مدیران و یا هماهنگ‌کنندگان اقدام به قطع دایمی دسترسی کاربر خواهندکرد. بدیهی است با توجه به شرایط تخطی ممکن است این تصمیمات یا زمان‌بندی‌ها متفاوت باشند و به عنوان نمونه ممکن است دسترسی کاربری بعد از اولین خطا به طور دایمی قطع شود.
۸. حوزه‌ی قوانین
۱.۸. استفاده از خدمات تالار گفتگوی آی ویوید به معنی قبول کردن تمامی شرایط و مقررات این متن است. آخرین نسخه‌ی این متن همواره در این پست در دسترس است و مخاطبین می‌بایست بعد از مطالعه‌ی دقیق و آگاهی کامل از آخرین نسخه‌ی این قوانین از خدمات تالار گفتگوی آی ویوید استفاده کنند، در صورت مخالفت با هر یک از مواد یا بندهای این متن امکان ارایه خدمات توسط تالار گفتگوی آی ویوید به مخاطب وجود نداشته و مخاطب مجاز به استفاده از امکانات آن نیست و موظف است از تالار گفتگوی آی ویوید خارج شود.
۲.۸. این متن در ۸ ماده تهیه شده و شما به عنوان مخاطب تالار گفتگوی آی ویوید، با استفاده از امکانات تالار گفتگوی آی ویوید و یا مرور آن اعلام می‌کنید که از تمامی این موارد آگاهید و با آنها موافق هستید، هر گونه برداشت شفاهی یا کتبی در خصوص مندرجات این متن مردود بوده و تنها منبع استناد، آخرین نسخه‌ی همین متن -در آدرس ذکر شده در بند پیشین این سند- است. در تمامی موارد این سند نافذ است و سایر قرارها اشرافی بر موارد ذکر شده در این متن را ندارند، بدیهی است تمام قرارهایی که خارج از محدوده‌ی قوانین تالار گفتگوی آی ویوید –یعنی این سند- هستند مردود خواهند بود.
http://www.aivivid.com
twitter: @khoramyar

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: MSN [Bot] و 1 مهمان