معضل شدیدا رو به رشد اسپم ( هرزنامه ) فارسی

مدیر انجمن: Aivivid staff

نمایه کاربر
Khoramyar
پست: 133
تاریخ عضویت: شنبه فوریه 09, 2013 4:22 pm
تماس:

معضل شدیدا رو به رشد اسپم ( هرزنامه ) فارسی

پستتوسط Khoramyar » چهار شنبه فوریه 12, 2014 7:39 pm

ویکی پدیای فارسی اسپم فارسی را به این شکل تعریف میکند:

"اسپم ایمیل
اسپم ایمیل، که بنام ایمیل فله‌ای ناخواسته نیزنامیده می‌شود، عمل ارسال پیامهای ایمیلی بدون درخواست و بطور مکرر با محتوی تجاری در مقیاس بزرگ به دریافت کنندگان، بدون استثنا قایل شدن می‌باشد."

لینک: https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%85

به عنوان شرکتی فعال که در بخشی از بازار فارسی زبانان نیز فعالیت میکنیم، معضل شدیدا رو به رشد اسپم ( هرزنامه ) فارسی کاملا به چشم میخورد. روزی نیست که تقاضای اجاره سرور با یک سابنت آی پی /24 نداشته باشیم و وقتی که دلیل نیاز به این مقدار آی پی را روی یک سرور میپرسیم و شرایطمان را مطرح میکنیم کاملا واضح است که تقاضا برای به قول خودشان (‌ایمیل مارکتینگ) است و نه چیز دیگری.

از طرف دیگر، رشد قارچ گونه فروش غیر قانونی و غیر اخلاقی بانک های ایمیل آدرس های کشوری یا شماره تلفن های دسته بندی شده و فله ای برای ارسال هرزنامه ها به صورت پیام کوتاه که بسیار هم زیاد شده است، در جراید و وب سایت های مختلف به سادگی آب خوردن آگهی میشود و انگار نه انگار که تمام اینها تجاوز به حریم خصوصی افراد و آسایش مردم و جماعتی است که این حجم هرزنامه به ستوه آمده اند.

بسیاری از شاغلین در این کار، نه فقط این را مزاحمت و تجاوز به حریم خصوصی دیگران نمیدانند بلکه این مزاحت سیستماتیک را به نوعی حق خود میدانند.

به عوان نمونه، ما هم حجم زیادی اسپم فارسی در یافت میکنیم و کاملا مشخص است که هر چقدر شما در لیست های مختلف unsubscribe و عدم ارسال خبرنامه!! را فشار دهید اگر بر فرض محال هم شما را از لیست این یک کاسب حبیب خدا خارج کنند، باز شما به همین منوال اسپم دریافت خواهید کرد چون همین بانک به افراد بعدی فروخته شده و بقیه همچنان به اسپم کردن شما ادامه میدهند.

متاسفانه به علت عدم برخورد رگولاتوری کشوری یا پلیس و یا باقی ارگان های مسئول، تنها برخورد قاطعانه و گزارش ابیوز به دیتاسنتر های مربوطه چاره کار است و جالب اینکه، برخی مثل مثال زیر، نه فقط طلبکار هم هستند، که با دشنام و تهدید میخواهند جلوگیری از کار غیر قانونی و غیر اخلاقی خود را به "بریدن نان دیگران" تشبیه کرده و و با وقاحتی مثال زدنی، جلوگیری از تجارت کثیفشان را به "نامردی" تشبیه کنند و تازه خیلی هم لطف هم میکنند و "این بار رو ندیده میگیرند".

امیدوار است که رگولاتوری کشوری و پلیس، هر چه سریعتر با تصویب راهکار های قانونی از این اعمال جلوگیری کرده و آسایش سلب شده کاربران و مدیران سیستم را به آنان باز گردانند.
FohshoFazihat.png
FohshoFazihat.png (83.91 KiB) مشاهده 4673 مرتبه
http://www.aivivid.com
twitter: @khoramyar

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان