صفحه 1 از 1

نمایشگاه اپل - سال ۱۳۷۱ - تهران، هتل لاله

ارسال شده: یک شنبه مارس 30, 2014 4:16 am
توسط Khoramyar
شاید بسیاری از مشتاقان جوان تکنولوژی سن شان اجازه ندهد ولی قدیمی تر ها به خوبی یادشان میاید که اوایل دهه ۷۰ شمسی، شرکت کامپیوتر داینامیکس در ایران نمایندگی رسمی اپل را بر عهده داشت و چند اپل سنتر هم بودند که فروشنده رسمی محصولات اپل بودند. (‌پارس سوپاله، سیبستان، پارس رایانه، کوارتز کامپیوتر و چند شرکت دیگر که با اطلاعات نگارنده، هیچکدام الان دیگر وجود ندارند )

در آن سالها، سیستم فروش اپل در کل دنیا با چیزی که الان هست متفاوت بود. سیستم سنتی تر بود و در بیشتر کشور ها یک نمایندگی فعالیت داشت که به عنوان وارد کننده اصلی فعالیت میکرد و شرکتهای فروشنده مورد تایید اپل (‌ اصطلاحا اپل سنتر ها )‌ کالا و خدمات جانبی ارائه میکرد.

در ایران،رمحصولات اپل با سیستم عامل فارسی ( نسخه های ۶ و ۷ ) و کیبرد فارسی و راهنماهای چاپی فارسی ! فروخته میشد و کاملا رسمی بود. سال ۱۳۷۱ در هتل لاله و ۱۳۷۲ در هتل هما نمایشگاه سالیانه برگذار شد و بسیار هم موفق بود. اردیبهشت امسال، ۲۲ سال از برگذاری اولین نمایشگاه اپل در تهران میگذرد و این عکسها متعلق به نمایشگاه هتل لاله میباشند. از کیفیت پایین عکسها عذر خواهی میکنم، عکاسی هم از آن سالها پیشرفت شگفت انگیزی کرده است. ولی به عنوان بخشی از تاریخ صنعت آی تی ایران، شاید برای بخشی از مخاطبین جالب باشد:


تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

Re: نمایشگاه اپل - سال ۱۳۷۱ - تهران، هتل لاله

ارسال شده: یک شنبه مارس 04, 2018 4:20 pm
توسط xavi
سلام

این نمایشگاه تحت نظارت شرکت اپل بوده ...یا یه مراسم مجزا بوده....سپاس

Re: نمایشگاه اپل - سال ۱۳۷۱ - تهران، هتل لاله

ارسال شده: دو شنبه مارس 12, 2018 9:21 pm
توسط Khoramyar
سلام
این نمایشگاه تحت نظارت شرکت اپل بوده ...یا یه مراسم مجزا بوده....سپاس
این نمایشگاه رو نماینده رسمی ( و واقعی! ) اپل در ایران به اسم شرکت کامپیوتر داینامیکس برگزار میکرد, و مدیر دفتر اپل خاور میانه که در بیروت مستقر بود هم به ایران میامد.

این نمایشگاه دوسال پشت سر هم برگزار شد و بعد تحریم ها کم کم شروع شد و اپل از بازار ایران خارج شد.