مشخصات سخت افزاری مناسب برای یک سرور بازی

مدیر انجمن: Aivivid staff

ali_najafi

مشخصات سخت افزاری مناسب برای یک سرور بازی

پستتوسط ali_najafi » چهار شنبه مارس 12, 2014 4:21 pm

سلام
یکی از دوستانم قصد راه اندازی یک سرور بازی را دارد. این بازی آنلاین قرار است به حدود 10,000 نفر سرویس بدهد.

1) به نظر شما حداقل مشخصات سخت افزاری (cpu و ram) برای سرویس دهی به این تعداد کاربر به چه میزان میتواند باشد؟
2) به نظر شما بهتر است از VPS استفاده کند یا Dedicated Server ؟

ممنون

نمایه کاربر
Khoramyar
تماس:

Re: مشخصات سخت افزاری مناسب برای یک سرور بازی

پستتوسط Khoramyar » شنبه مارس 15, 2014 1:36 pm

علی عزیز، سلام

برای اینکه به این سوال شما پاسخ مناسبی داده بشه، باید دو فاکتور رو مشخص کنید:

۱- تعداد یوزر ها رو ده هزار نفر ذکر کردید. آیا منظورتون تعداد یوزر های همزمان - آنلاین هست؟ در انگلیسی به اون Concurrent Users گفته میشه.

۲- اینکه قصد هاست کردن چه بازی - بازی هایی رو دارید.

بستگی به نوع بازی و تعداد یوزر های آنلاین منابع سخت افزاری سیستم ( CPU - RAM ) فرق میکند و باید محاسبه شود. ولی این رو میشه با اطمینان گفت که حتما نیاز به یک سرور اختصاصی دارید، ولی اینکه اون سرور چقدر منابع داشته باشد و کانفیگ اون چه باشد حالا باید محاسبه شود.

روز بخیر.
-- خرم یار
http://www.aivivid.com
twitter: @khoramyar

ali_najafi

پستتوسط ali_najafi » شنبه مارس 15, 2014 6:50 pm

سلام، ممنون از توجهتون.

من با دوستم که صحبت کردم، گویا قرار بر این ست که حداکثر تعداد یوزر آنلاین 10,000 تا باشد. البته من هنوز موفق نشدم با تیم برنامه نویس صحبت کنم و خبری از نوع بازی که قراره ساخته بشه ندارم. فقط همین را میدانم که قرار است روی این سرور فقط یک بازی Run شود.

- دوستم از من خواسته بود که حداقل هزینه برای اجاره چنین سروررا برایش محاسبه کنم.
- به نظر شما یک سرور با سخت افزار Intel i7-4770S - 8Thread / 32GB RAM می تواند پاسخگو باشد ؟

نمایه کاربر
Khoramyar
تماس:

پستتوسط Khoramyar » یک شنبه مارس 16, 2014 9:08 pm

علی عزیز

به نظرم شما باید حداقل از یه سرور زئون شروع کنید. سی پی یو های سری Core i7 و اینها بیشتر در مورد کامپیوتر های دسکتاپ یا سرور های ضعیف و دم دستی کاربرد دارند.

استفاده هایی مانند گیم سرور نیز معمولا سه نوع منبع را استفاده میکنند: ۱- پروسسینگ پاور ۲- رم ۳- شبکه سریع و با وقفه (‌ لیتنسی کم ) به کاربر هاتون و ۴- آی او بسیار سریع.

به نظرم میتونید از یه سرور دوال زئون با ۱۶ گیگ رم و اس اس دی شروع کنید. چون با افتتاح بازی از روز اول، یک ضرب ۱۰ هزار نفر کاربر که نخواهید داشت. و میتوانید از کم شروع کنید و بستگی به مصرف و پیش بینی کم کم یا سرور های دوم و سوم اضافه کنید یا سرور اول رو پس بدید و سرور قویتر بگیرید یا رم اضافه کنید... کاملا باید شرایط مانیتور بشه و بستگی به نیازتون - اگر نیاز بود - منابع اضافه بشه و از همون اول لازم نیست سرور بسیار قوی و گرانقیمت تهیه کنید و استفاده ای نیز براش نداشته باشید.

حالا در مورد پیشنهاد خرید، اگر مایل بودید از آی ویوید نیز پیشنهاد قیمت بگیرید، میتونید یک تیکت با بخش فروش باز کنید و حتی قبل از خرید درخواست سرور تست کنید، مطمئن هستم که دوستان بخش فروش یا خودم در خدمتتون خواهیم بود.
http://www.aivivid.com
twitter: @khoramyar

ali_najafi

پستتوسط ali_najafi » یک شنبه مارس 16, 2014 10:40 pm

ممنون

xavi
تماس:

پستتوسط xavi » چهار شنبه آپریل 25, 2018 2:51 pm

سلام

یه سوال دارم...ایا بازی کلش هم سرور داره.....از چه نوعی هست